Hakkımızda

Kendimizle başlayan değişim yolculuğu hem bireysel hem kurumsal çalışmalarımızda meyvelerini veriyordu. Biz tohum ekip insanların cesur adımlar atmaları için onları cesaretlendiriyorduk. Kısa zaman içinde Yeni Sen’e giden bu yolda uçurduğumuz tohumlar yeşermeye başladı. Bu değişim sayesinde dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek adına önemli işler yapmaya başladık. 

Düşündük: Ne yaparsak daha çok insana daha iyi bir yaşamın tohumlarını hediye edebilirdik? İşte Cesur Adımlar böyle doğdu. Uyanışın ve yenilenmenin yolculuğuydu bu. Kısa, etkili ve dönüştüren çalışmalar üretip, bunları insanlarla buluşturmaya başladık.

Kadınların gelişmesi, kendi ayakları üzerinde cesaretle durabilmesi toplumun gelişimi için de çok değerli. Bu yaklaşım ile kadınlara yönelik sosyal sorumluluk projeleri geliştirmeye başladık. Kurumlara ulaşıp daha güzel bir dünya için el ele yürümek üzere harekete geçtik. Tohumlarımız büyüyor dallarımız yeşeriyor ve yeni tohumlar ekmeye devam ediyoruz.

Hedefimiz ektiğimiz tohumlar sayesinde gelişen, büyüyen, ne istediğini bilen bireylerden oluşan bir toplum olabilmek adına katkı sağlamak. Ben'den yola çıkarak Biz'e ulaşmak.

Hayalimiz ise herkes için çok daha güzel ve yaşanılabilir, sevgi dolu bir dünya yaratmak!

Sen de yaşamında değişim için tohum ekmek üzere harekete geç ve Yeni Sen’e bizimle birlikte cesur bir adım at.

Ebru Dartar

Kurucu Ortak – Eğitmen

Profesyonel Erickson Koçu – Takım Koçu - NLP Master - Mindfulness Eğitmeni 


İstanbul Üniversitesi Ekonomi’den mezun olduktan sonra 1 yıl Kanada'da yaşadı. İş yaşamına Bankacılık ile başladı. Kurumsal Pazarlama alanında yönetici olarak görev aldı. 10 yılın ardından Halkla İlişkiler sektöründe bir şirkete ortak oldu. Kurumlara iletişim danışmanlığı hizmeti vermeye başladı. Annelik dolayısıyla 15 yıllık iş hayatına ara verdiği sırada 2016 yılında Koçluk ile tanıştı. Gönülden bağlandığı mesleği ile insanların yaşamlarına dokunmaya başladı.

Erickson Coaching International’dan Koçluğun Sanatı ve Bilimi, NLP Practitioner, NLP Master Practitioner, Yüksek Performanslı Takım Koçluğu, Duygusal Zekayı Genişletmek, Bilinç Aşamaları Farkındalığı / Advanced of the Spirits eğitimlerini aldı. Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) üyesi olarak mesleğinin tüm gereklerini ve etik kurallarını en hassas şekilde uygulamaya başladı.

Mindfulness Programı MBSR’ı tamamladıktan sonra School of Positive Transformation Dr.Itai Ivtzan’dan Mindfulness Eğitici Eğitimi alarak meditasyonu hem kendi yaşamına hem çalışmalarına aktarmaya başladı. Yolculuk onu enerji varlığı olduğumuz gerçeği ile buluşturduğunda ise bu konuda derinleşmek üzere Academy of Energy Healing’den Enerji Terapisi eğitimi aldı.

Tony Robbins, Sage Lavin, Prof.Barbara Fredrickson gibi dünyaca ünlü kişilerin seminerlerine katıldı ve Girişimcilik, Koçluk, Pozitif Psikoloji kapsamında eğitimler aldı. İnsan beyninin mucizevi gelişimini takip etmek ve içsel derinleşme yolculuğunu daha üst seviyeye taşımak adına hala alanında uzman Nörobilimcilerin ve Mindfulness alanında araştırmalar yapan uzman kişilerin katıldığı seminerleri yakından takip ediyor.

Cesur Adımlar fikri bu yolculukla doğdu. Hande’yle birlikte insanların yaşamlarında Cesur Adımlar atmalarını destekleyecek çalışmalar ortaya çıkardılar. Bireysel Seanslar, Kurumsal Çalışmalar, Eğitimler ve Motivasyonel Konuşmalarla insanlara farkındalık ve başarılı bir yaşamın kapılarını açmaya devam ediyor.

ICF üyesi ve TurkishWin üyesi olarak gönüllü projelerle de insanlara destek oluyor. 

En büyük gücünü de işine duyduğu sevgi ve birlikte çalıştığı insanların yaşamlarında sağladığı dönüşümden alıyor.

Şu anda PCC (Professional Certified Coach) akreditasyon sürecinde.

 
 

Hande Özyapıcı

Kurucu Ortak – Eğitmen

Profesyonel Erickson Koçu – Takım Koçu – Nefes Koçu – NLP / EFT / Hipnoterapi Uzmanı – Aile ve İlişki Danışmanı – Kozmik Enerji Terapisti – Theta Healing Terapisti


Ankara Gazi Üniversitesi İngiliz Dili Eğitimi Bölümü’nü bitirdikten sonra Lise ve Üniversite yıllarında gönülden bağlı olduğu Profesyonel Basketbol hayatına 1 sene daha devam etti. İş hayatına İstanbul’da Ev Tekstili sektöründe başladı. 22 sene, yurtiçi ve yurt dışında sektörün önemli firmalarında üst düzey yönetici olarak görev yaptıktan sonra Erickson Coaching International’dan Koçluğun Sanatı ve Bilimi , NLP Practitioner, Yüksek Performanslı Takım Koçluğu eğitimlerini aldı. 

Bilinçaltı çalışmalarının ve NLP ‘nin insan hayatında büyük değişim yarattığını deneyimledikten sonra, Bilinçaltı Eğitim ve Hipnoz Merkezi HYPNOTİSTANBUL’da Burak Uçkun ile çalışarak Hipnoz Eğitimini tamamladı. 
Bilinçaltı dönüşümü için etkili tekniklerden EFT ( Emotional Freedom Technique - Duygusal Özgürleşme Tekniği) çalışmalarını Haliç Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra, nefesin insan hayatındaki önemi ve mucizevi dönüşümlerini fark etti. Transformal Nefes Eğitimlerine Judith Kravitz ile başladı ve Nefes Teknikleri Eğitimini Haliç Üniversitesin’de tamamlayarak Nefes Koçu ünvanını aldı.

İlişkisinde yaşadığı problemlerin insan yaşamındaki ağır etkilerini fark ederek, sağlıklı ilişki ve ilişkilerde dengelenme konularında araştırmalar yaptı. International Acreditation Service'den Evlilik ve İlişki Danışmanı ünvanını elde etti.

Bu yolculukta insan değişimi ve dönüşümünde enerji çalışmalarının önemi ve mucizevi dönüşümlerini deneyimledikten sonra Dünya Sağlık Örgütü tarafından Tamamlayıcı Tıp Tekniği olarak kabul edilmiş Kozmik Enerji Terapisi konusunda eğitimlerini Cosmomia’da tamamlayarak birçok rahatsızlığın tedavisinde enerji çalışmaları yapmaya başaladı.
Bu  çalışmalara ek olarak Vianna Stibal Theta Healing enerji eğitimini tamamladı ve çalışmalarına dahil etti.

Dünyaca ünlü Anthony Robbins’in Amerika UPW seminerine katıldı ve mesleki yolculuğuna çok önemli bir yapı taşı daha ekledi.

Kendi dönüşüm yolculuğunda fark ettiği, uyguladığı, fayda elde ettiği öğreti ve teknikleri birarada kullanarak bireylerde kuvvetli dönüşüm yaratmak üzere büyük bir sevgiyle insanların yaşamlarına dokunmak üzere yola çıktı. 

Ebru ile birlikte Cesur Adımlar’ı kurarak insanların yaşamlarında Cesur Adımlar atmalarını destekleyecek çalışmalar ortaya çıkarmaya başladı. Bireysel Seanslar, Kurumsal Çalışmalar ve Atölye Çalışmaları ile yaşamları değiştirmeye dönüştürmeye devam ediyor.